עדשות פרמיום

המומחים שלנו:
 
 

ד"ר תמר פדות קלויזמן

ד"ר וולרי ברסוצקי

ד"ר יוסף דורנבויים
 


מאחר ובניתוח קטרקט מחליפים את העדשה הטבעית, ניתן להשתיל כבר עדשה המכילה בתוכה תיקון אופטי, כגון: עדשות טוריות או עדשות מולטיפוקליות שיכולות לתקן את מספר המשקפיים אם היה קודם לכן. אפילו במקרים בהם המספרים גבוהים מאד. על ידי מדידות מאד מדויקות לפני הניתוח, במכשור מתוחכם שנמצא במרכז רפואי מעין, ניתן להגיע לתוצאה די מדויקת במרבית המקרים. עדין לאחר הניתוח יש צורך במשקפיים היות והעדשה הרגילה אינה יכולה לתת מוקד אופטי טוב גם לקרוב וגם למרחק כמו עדשות מולטיפוקליות.
עדשות פרימיום
מסיבה זו פיתחו עדשות חדישות הנקראות עדשות מולטיפוקליות המכילות בתוכן מספר מוקדים בו זמנית, לעיתים שני מוקדים ולעיתים יותר. מוקדים  אילו מאפשרים לראות ליותר ממרחק אחד, למשל למרחק קרוב ולמרחק רחוק או למרחק ביניים כמו עבודה מול מחשב.  יש מספר רב של סוגי עדשות כאלו ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. השתלת עדשות מולטיפוקלית איננה משנה כלל את המהלך הרגיל של הניתוח. לאחרונה השתיל ד"ר מודי נפתלי ממרכז רפואי מעין, סוג חדיש יותר של עדשות מולטיפוקליות בעלות מבנה אחר המאפשר לראות גם רחוק גם קרוב וגם מרחק ביניים.

לבד מעדשות אילו קיימות גם עדשות המתקנות צילינדר, שעד לפני זמן לא רב לא ניתן היה לתיקון אלא על ידי משקפיים. התיקון בעדשה תוך עינית (עדשות טוריות) טוב לאין ארוך מהתיקון בעזרת משקפיים וטוב יותר מהתיקון בעזרת עדשת מגע. הוא גורם לפחות עיוותים אשר נגרמים במשקפיים, תוך כדי הזזת המבט, דרך חלקים שונים בעדשת המשקפיים או משנים את מנח הראש. במקרה זה של עדשה טורית, העדשה בתוך העין, ולכן מביטים תמיד דרך אותו מוקד. עדשות אילו הן בעלות ציר וכיוון ולאחר השתלתן יש צורך לכוון אותן, בסוף הניתוח לכיוון המתאים. את הכיוון המתאים יש צורך לסמן לפני הניתוח בישיבה בטכניקות שונות. עדשות אילו נקראות עדשות טוריות. עדשות אילו מחייבות מדידות, לפני השתלתן, במכשור רב יותר ומדויק יותר מהעדשות הסטנדרטיות. השילוב בין מכשור ברמה גבוהה, מקצועיות צוות מרכז רפואי מעין, אשר מבצעים את המדידות  והחישובים הנדרשים, לפני קבלת ההחלטה על סוג העדשה, הם אלה התורמים להצלחה ולשיפור מקסימלי באיכות הראיה ללקוחות המשתילים עדשות מולטיפוקליות או עדשות טוריות.

שני סוגיי העדשות הטוריות והעדשות המולטיפוקליות נקראות בשם משותף "עדשות פרימיום".
עדשות אילו אינן כלולות בסל הבריאות אולם ניתן להשיגן במעין.

קיימות גם עדשות המכילות את שני הסוגים גם יחד: עדשות טוריות עם עדשות מולטיפוקליות המתקנות הן את הצילינדר והן מולטיפוקליות.

חשוב להדגיש שכל העדשות הללו, אינן מבטיחות מספר אפס ולעיתים יש צורך בעזרה של משקפיים במצבים מסוימים. אולם, התלות במשקפיים נמוכה מאד שלא כמו בעדשות סטנדרטיות, בהן קיימת תלות במשקפיים. הראיה גם במקרים ללא משקפיים, איכותית וטובה משמעותית בהשוואה לראיית המשתילים עדשות הסטנדרטיות.

מעוניין/ת לשפר את איכות הראיה?                           זקוק לפתרון לראיה מרחוק ומקרוב?  
                           מעין מרכז מתקדם לניתוחי עיניים לשירותך – צור קשר עכשיו.


ניתן להעביר שאלות בתחום הקטרקט לפרופ' גרזוזי, לד"ר נפתלי ולד"ר סרג'יו סוצ'אה ע"י פורום קטרקט של המרכז.