ניתוחי עיניים

מרכז מעין מציע לציבור, מגוון רחב של ניתוחי עיניים מתקדמים, המבוצעים על ידי טובי המנתחים מהשורה הראשונה. הניתוחים מתבצעים בחדרים של ניתוחי עיניים, חדרים ניתוח מרווחים ומאובזרים בציוד טכנולוגי חדיש, כאשר המטופלים נהנים מזמן המתנה קצר ביותר ומטיפול מסור של כל צוות המרכז.

ניתוח ירוד (Cataract)
ניתוח עיניים ירוד הידוע גם בשם קטרקט, נדרש במקרים בהם עדשת העין מאבדת משקיפותה, הופכת לעכורה וגורמת בעיקר לטשטוש בראייה. ניתוח עיניים זה, מבוצע לרוב בשיטת פאקו – אמולסיפקציה, המצליחה, ובמהלכו נעזרים בטכנולוגיית אולטרא סאונד ממוזערת להוצאת העדשה העכורה. העדשה הישנה מוחלפת לצמיתות בעדשה מלאכותית מתאימה ומתקדמת.

רשתית / ויטרקטומי (Vitrectomy)
ניתוחי עיניים לרשתית, נועד לפתור בעיות שונות העלולות להיווצר בה ואינן ניתנות לפתרון לא פולשני כגון: תיקון של הפרדת רשתית, חור מקולרי, תיקון משיכה מקולרית והסרת ממברנה מקולרית. מדובר בניתוח עיניים מתקדם שלעיתים אינו דורש תפרים, המבוצע בהרדמה מקומית. במהלכו מוסרת זגוגית ג'ל העין וכך ניתן לבצע את הטיפולים הרפואיים הנחוצים ברשתית.
הזרקת אווסטין (בתוך רשתית)
אלו הם טיפולי הזרקות המיועדים למקרים של ניוון רשתית מהסוג המכונה רטוב, אשר נחשב לקשה ולמאיים ביותר על ראיית המטופל. הזריקות מוחדרות לחלל הזגוגית מכילות אווסטין (AVESTIN), חומרים המונעים צמיחת כלי דם שגורמים למחלה וכמו כן מונעים בצקות ברשתית.

השתלת קרנית
השתלת קרנית נחוצה במקרים של פגיעה בשקיפות ובמבנה הקרנית עקב מחלה או פציעה. הניתוח בעיניים מבוצע בהרדמה מקומית או מלאה, בעזרת מכשור מדויק מוסרת הקרנית הפגועה בשלמותה או בחלקה, ובמקומה מושתלת קרנית בריאה מתורם. יש לציין כי אין צורך בהתאמת סוג דם או רקמות לביצוע ההשתלה.

פטריגיום Ptrygium
פטריגיום הינו נגע בקרנית העין, אשר מתפשט באיטיות וגורם לעיבוי הלחמית, ומלבד מפגע אסטטי עלול לגרום לבעיות ראייה ולאי נעימות. במהלך הניתוח בעיניים, המבוצע לרוב בהרדמה מקומית, מוסרת רקמת הפטריגיום מהלחמית ומהקרנית. כמו כן, ננקטים טיפולים למניעת צמיחה מחודשת של הנגע, תוך שימוש בחומר אשר מדכא את חלוקת תאים או באמצעות השתלת לחמית.

פטריגיום + השתלת לחמית
ניתוח עיניים זה נועד למנוע צמיחה מחודשת של נגע הפטריגיום. לאחר שהוסר הנגע מושתלת רקמה של לחמית תקינה, מאזור אחר בעין, בדרך כלל מהאזור שתחת העפעף העליון, באמצעות תפרים או דבק ביולוגי. לאחר הניתוח בעיניים נחבשת העין על פי רוב ליום אחד עם משחה אנטיביוטית.
 
כלזיון (Chalazion)
כלזיון, הידוע גם בכינוי שעורה, נוצר עקב חסימה או סתימה של בלוטות החלב וגורם למורסה. במקרה בו המורסה אינה חולפת מעצמה יש צורך בביצוע הליך כירורגי. מדובר בניתוח בעיניים פשוט האורך מספר דקות ומבוצע לרוב בהרדמה מקומית בלבד, במהלכו מורם העפעף ומבוצע חתך זעיר המנקז את החומר שהצטבר. הניתוח בעיניים אינו משאיר כל צלקת.

פלאגים קבועים
במצבים קשים של עיניים יבשות, נדרשת התערבות כירורגית לחסימת צינורות הניקוז, בעזרת פקקים קבועים העשויים מסיליקון. חסימה זו מאיטה את קצב פעולת הניקוז בעין, ומשמרת את הדמעות המונעות את התייבשותה .פלאגים קבועים דורשים ניתוח בעיניים.

כריתת נגעים
לאחר בדיקת רופא, ובמידה שעולה הצורך, יוסר הנגע מהעין בעזרת ניתוח עיניים, שאינו פוגע באסטטיקה של האזור ואינו מפריע לתפקודו של העפעף. הנגע עצמו יישלח לבדיקה שתכתיב את המשך ההליך.

השתלת טבעות קרטוקונוס
ניתוח עיניים של השתלת טבעות תוך קרניתיות, מיועד לחולי קרטוקונוס בשלבים ראשוניים, ונועד להאט את היצרות הקרנית. זהו ניתוח עיניים קצר האורך כ- 15 דקות, במהלכו מושתלות טבעות באזור ההיקף של הקרנית במטרה לייצבה ולשפר את ראיית המטופל. טבעות אלו נועדו לשימוש קבוע, אם כי במידת הצורך ניתן להסירן.

דרכי דמעות DCR
ניתוחי עיניים לפתיחת דרכי הדמע, נועד למנוע חסימה של דרכי דמעות תחתונים, וזאת על ידי יצירת מעקף לניקוזם ולפתיחה של שק הדמעות. המעקף מנקז את הדמע אל רירית האף, באמצעות יצירתם של פתחים בעצם האף.

פתיחת דרכי דמעות - הזרקה
סתימת דרכי דמעות כרונית עלולה לגרום לכאבים, לאי נוחות ודלקות חוזרות, ניתן לטפל בה באמצעות הזרקה. במהלך טיפול זה שאורך דקות בודדות,  מוזרק נוזל מיוחד שנועד לשטוף את דרכי הניקוז ולפותחן.
אין כל צורך בניתוח עיניים בפתיחת דרכי דמעות, אלא באמצעות הזרקה בלבד.

פטוזיס - צניחת עפעף
צניחת עפעף עליון בעין אחת או בשתיהן מהווה מפגע אסטטי, העלול גם לפגום בשדה ובחדות הראייה. מצב זה עשוי להיגרם בשל מספר סיבות, שלכל אחת מהן אופן טיפול וניתוחי עיניים מתאימים הנקבעים על ידי הרופא. ניתוחי העיניים והטיפולים כוללים קיצור של השריר האחראי על הרמת העפעף.

אקטרופיון /אנטרופיון
אקטרופיון ואנטרופיון הינם מצבים בהם סגירת העפעפיים אינה תקינה מסיבות שונות, וכתוצאה מכך חלק משפת העפעף עלול להתקפל החוצה או פנימה. הניתוח בעיניים הינו הליך קצר אשר במהלכו נמתח העפעף, והשריר שלו מוחזר למקומו.

BLEPHAROPLSTY
עם השנים פוחתת גמישות עור העפעפיים, רקמת השומן סביב ארובת העין גדלה, ושרירי הפנים נרפים. תהליכים אלו מובילים למפגע אסטטי שעלול להיות מלווה גם בבעיות רפואיות. ניתוח עיניים -  בלפרופלסטי כולל מספר פעולות כירורגיות לשיפור המצב, וביניהן סילוק עודפי העור והשומן באזור העפעפיים, ומתיחת רקמות העור והשרירים.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000