השתלת טבעות תוך קרניתיות

מה זה השתלת טבעות תוך קרניתיות? האם מתאים לך לבצע את ההשתלה? האם ישנם סיכונים בתהליך? לאילו תוצאות באפשרותך לצפות בסיום השתלת טבעות תוך קרניתיות?
רפואת העיניים התפתחה בעשורים האחרונים והיום עומדים לרשותך טיפולים שונים אשר נותנים לך פתרונות לבעיות ראיה שלא דרך שימוש במשקפיים. השתלת טבעות תוך קרניתיות היא ניתוח המיועד לשפר את הראיה על ידי השתלה של טבעת בהיקף הקרנית מתוך מטרה ליצור יציבות.
אם ראייתך אינה תקינה ואינה יציבה, זה הזמן לבחון אם זהו הטיפול הנכון עבורך על ידי השארת פרטייך באתר ולקבל מחירים ומידע נוסף אודות האפשרויות הזמינות לך.

מהי השתלת טבעות תוך קרניותיות?

שלא כמו הסרת משקפיים בלייזר אשר אוכלוסייה רבה של מרכיבי ומרכיבות משקפיים יכולים לבצע, במקרה של השתלת טבעות תוך קרניתיות, הניתוח מתאים רק אם ישנה בעיה בקרנית העין ויש צורך לייצב אותה. לצורך ההליך עושים שימוש בשתי טבעות עדינות עשויות פלסטיק שקוף. הלייזר יוצר תעלה בהיקף של הקרנית ולאחר מכן לאותה התעלה מושתלת טבעת. הלייזר מאפשר את הדיוק הרב של התהליך וזמן הניתוח בכל עין הוא כ-15 דקות בלבד.

השתלת טבעות תוך קרניתיות – האם זוהי הפרוצדורה הנכונה עבורך?

אם בעבר היה באפשרותך לדעת אם ניתוח לייזר מתאים לך או לא והתשובה הייתה חד משמעית לאחת התשובות, היום יש באפשרותך לעבור פרוצדורות שונות ואחת מהן היא השתלת טבעות תוך קרניתיות. ניתוח זה יתאים לך אם ניתוח לייזר רגיל אינו מתאים עבורך. התפקיד של הניתוח הוא לייצב את הקרנית. במקרים של התחלת או רצון למנוע את התפתחות המחלה, תתבצע ההשתלה כך שאם נאמר לך שהנך בתחילת המחלה או שברצונך שזו לא תתפתח, זה הזמן לבחון את היתכנות הפרוצדורה.

סיכונים בתהליך השתלת טבעת תוך קרניתית

רגע לפני הנגיעה בסיכונים, חשוב לדעת כי הניתוח יכול לשמש אותך לתמיד אך הוא הפיך. כלומר, אם יהיה לך צורך מסיבות שונות להוציא את הטבעות, הדבר יתבצע שוב בעזרת לייזר. מבחינת הסיכונים, ברור כי ישנם בכל פרוצדורה רפואית ולכן גם בתהליך השתלת טבעות תוך קרניתיות. פחות מאחוז מהמטופלים יחוו זיהום שיטופל דרך אנטיביוטיקה וטיפות עיניים. כמו כן, ישנן תופעות של קשיי ראית לילה ותופעות נוספות שאינן מטיבות עם הראיה. עם זאת לעתים הסיבה לכך היא גודל הטבעת או הפרוצדורה וחזרה עליה ותיקון יעלימו לרוב את תופעות הלוואי.

יתרונות הניתוח

קרטוקונוס היא מחלה אשר פוגעת בקרנית של העין ולאורך הזמן מובילה לקרנית דקה יותר ופגיעה בראיה אותה אי אפשר לתקן בעזרת משקפיים. השתלת טבעות תוך קרניתיות נותנת מענה לשתי קבוצות אוכלוסייה; אילו אשר המחלה התחילה אצלם ואילו אשר רוצים למנוע המשך הידרדרות. מכאן באפשרותך להבין כי יש לניתוח יתרון גדול על השפעת הראיה ותיקון במקומות שעד לניתוח זה לא היה פתרון מתאים.
יתרונות נוספים של הניתוח הם המהירות שלו. תוך כרבע שעה בכל עין יתבצע השינוי המיוחל (הניתוח יתבצע בכל פעם בעין אחת בלבד). יתרון אחרון שצוין הוא היכולת להוציא את הטבעת או להחליפה במידת הצורך.

חשיבות ניסיון המרפאה

אם השתלת טבעות תוך קרניתיות רלוונטית עבורך, עלייך למצוא מרפאה המתמחה בתחום, מרפאה שיש לה ניסיון עשיר בביצוע ניתוח מסוג זה. בבירור על מחירים שונים ייתכן שייראה זה המרכיב החשוב ביותר אך ללא ניסיון, ליווי, הסבר מפורט מה עומד לקראתך ולמי עלייך לפנות במקרה של שאלות, יהיה עלייך להמשיך ולחפש אחר מרפאה שכן תיתן לך מענה מלא.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000