הקשר בין עישון לפגיעה בראייה

השפעות העישון על איכות הראייה

מי מאיתנו אינו מכיר את נזקי העישון הנפוצים, החל ממחלות ריאה ועד למחלות לב או פגיעה בפוריות. אך רבים לא יודעים שישנו קשר מובהק בין עישון לפגיעה באיכות הראייה שלנו. מסתבר כי עישון עשוי לגרום לגירויים בעיניים ואף לניוון מקולרי.
 

האם עישון מגדיל את הסיכון לקטרקט?

קטרקט הוא מצב בו עדשת העין עכורה ולא שקופה, מה שמפריע למעשה לראות בצורה ברורה וחדה. ברוב המקרים קטרקט הוא תוצאה ישירה של גיל מבוגר אך לעיתים מצב זה גם עשוי להיגרם בשל חבלות בעין. מה שרבים אינם יודעים הוא שהפרעת ראייה זו, נגרמת בין היתר גם כתוצאה מעישון.

אגב, ממחקרים אחרים שנערכו, עולה כי ישנו קשר גם בין הורים אשר נוהגים לעשן באופן קבוע לבין בריאות העיניים של ילדיהם.
 

הקשר בין עישון ליובש בעיניים

אם אתם מרגישים יובש בעיניים או תחושה של חול, עייפות או פשוט גירוד של העין לאורך היום, ייתכן שהסיבה לכך היא העישון.

בעידן של היום רבים נוטים לייחס את נושא היובש בעיניים אל הצריכה הרבה של תוכן באמצעות מסכים החל ממסכי הטלוויזיה, המחשב וכמובן הסמארטפון אך גם העישון הוא אחד הגורמים שעשויים לגרום ליובש. הסיבה לכך היא שהעשן נכנס לנו לא פעם אל העין במהלך פעולת העישון, מה שתורם להיווצרת היובש.
 

אז מה הפתרון לבעיה?

רוב האנשים שמעשנים כיום סיגריות, יעידו כי הם היו שמחים מאוד כמובן להפסיק את ההתמכרות שגוזלת מהם לא מעט כסף וכמובן מסכנת את בריאות העיניים שלהם ואת בריאותם באופן כללי.
אך הבעיה מתחילה כאשר מתחיל תהליך הגמילה, תהליך אשר עשוי להיות ברוב המקרים מורכב למדי.

חשוב לציין כי כיום ישנם פתרונות מצוינים כיום לגמילה מעישון כאשר השיטות מגוונות למדי וחלקן מערבות טכניקות כמו NLP (דמיון מודרך) או מיינדפולנס.
 

גמילה מעישון – בשביל העיניים שלכם

על אף הקושי הרב שבהפסקת העישון, רבים מבינים בשנים האחרונות כי הפגיעה המתמשכת בעיניים בעקבות העישון, חייבת להיפסק כמה שיותר מהר.

לכן, אנשים רבים בקרבת קהילת המעשנים, פונים אל אחד מבין טיפולי הגמילה של החברות המציעות את השירות וזאת בשביל להפסיק את הנזק לצמיתות ולעצור את הידרדרות הראייה. זכרו כי גם אם אינכם מרגישים כעת גירוד, צריבות או יובש בעין, ייתכן שבעתיד הקרוב תחושו בכך.

לסיכום, ישנו קשר ישיר בין עישון סיגריות לבין כאבי, יובש ופגיעה בעיניים. העישון עשוי להוביל למחלות ובעיות בעין ולפגוע באיכות הראייה.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000