ביקור רופא לאחר ניתוח עיניים

ניתוחי עיניים מהווים כיום את אחד התחומים המתקדמים ביותר ברפואה. התחום המדובר מציע פתרון מעולה למגוון מצבים שונים שעד לפני כמה שנים גרמו לסבל רב בקרב לא מעט אנשים ולא היו ניתנים לריפוי. ניתן לנתח כיום באמצעות לייזר ולתת מענה למגוון בעיות שונות בעיניים כגון: היפרדות רשתית, צניחת עפעפיים, פזילה, קטרט ועוד. ניתוחי העיניים הפופולאריים ביותר כיום הם: ניתוחי הסרת משקפיים.

אם בעבר אדם שנדרש להרכיב משקפיים קיבל את העובדה כמציאות קיימת שאיננה ניתנת לשינוי, כיום הרכבת משקפיים בשל קוצר בראייה איננה גזירת גורל ובאמצעות ניתוח לייזר פשוט למדי, ניתן לתקן את הראייה ולהביא את האדם למצב שבו הוא איננו נדרש להרכיב משקפיים.

 

מעקב אחרי ניתוח עיניים

כאמור, ניתוחי עיניים מהווים ניתוחים פופולאריים מאוד כיום. לא מעט אנשים בוחרים  לעבור את הניתוחים המדוברים לצורך הסרת משקפיים או למגוון צרכים שונים אחרים. חשוב מאוד לבחור את המנתח הטוב ביותר בתחום על מנת שהניתוח יבוצע בהצלחה ויענה על מטרתו, יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי המעקב לאחר הניתוח חשוב וחיוני מאוד לצורך הבטחת התוצאה.

יש צורך להקפיד על ההנחיות הרפואיות של לאחר ניתוח וכמובן, להגיע למעקבים שנקבעו מראש על ידי הרופא המנתח. במידה ואתם מתקשים להגיע למעקבים או במידה ומתפתח סיבוך כלשהו שלאחר ניתוח, כיום כבר אין צורך להגיע באופן פיזי לרופא בכדי להיבדק ולקבל טיפול וניתן להזמין שירות ביקור רופא לאחר ניתוח עיניים לביתכם.
 

על מה חשוב להקפיד בתהליך ההחלמה של ניתוח עיניים?

חשוב לזכור כי על אף שניתוחי עיניים כיום הם ניתוחים פשוטים  למדי, הרי שהם עדיין דורשים תהליך החלמה. מעבר לבדיקות מעקב חיוניות שיש להגיע אליהן לאחר הניתוח, יש להקפיד על כל ההנחיות. במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח יש צורך  להזליף מספר סוגים של טיפות לעיניים.

מדובר על טיפות נוגדות דלקת וזיהום וכן טיפות להרטבת העיניים שמהוות תחליפי דמעות. כמו כן, יש להשתמש במגנים לעיניים העשויים מפלסטיק קשיח אשר יש להרכיב על העיניים בשינה ובמהלך מקלחת. מטרת המגנים הללו היא  למנוע מגע של ידי המטופל בעיניו.

מעבר לכך, חשוב מאוד להימנע מספורט שעלול להיות מסוכן כגון: משחקי כדור או כל ספורט שבו עלולה להיות חבלה בראש וכן להימנע משחייה. יש להימנע גם מאיפור.
הראייה בשבוע הראשון לאחר ניתוח עיניים להסרת משקפיים לרוב תהיה מטושטשת. השיא של הטשטוש בראייה יגיע ביום ה3 שלאחר הניתוח, יחד עם זאת תהיה אפשרות להמשיך לנהל אורח חיים תקין ולבצע את כלל הפעולות היומיומיות שהאדם היה רגיל לבצע.
כחודש ועד 3 חודשים לאחר הניתוח חדות הראייה לרוב תתייצב ויהיה צורך לבצע בדיקת מעקב נוספת.
 

באיזה מקרים לבחור בביקור רופא לאחר ניתוח עיניים?

ביקור רופא עד לבית לאחר ניתוח עיניים יכול להיות רלוונטי במקרים רבים. בין אם מדובר על בדיקת מעקב חיונית הנדרשת לכם לאחר ניתוח ואינכם יכולים להגיע אליה בשל העובדה שהראייה שלכם מטושטשת לאחר הניתוח, בין אם אתם חוששים שהתפתח סיבוך כלשהו ובין אם אתם חשים לא בטוב. בכל מקרה שכזה אינכם חייבים לצאת מביתכם ואתם יכולים לבחור חברה מקצועית ואמינה המציעה ביקור רופא לאחר ניתוח עיניים.

שירותי רפואה בבית הם ללא ספק שירותים איכותיים מאוד. בין אם אתם נדרשים לטיפולים פרא רפואיים כגון: ריפוי בדיבור, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, בין אם אתם נדרשים להתאמת טיפול תרופתי אישי, בין אם אתם נדרשים לתהליך שיקומי בבית לאחר ניתוח או לאשפוז במקרה של אי ספיקת לב ואפילו לקבלת טיפול פסיכיאטרי, כדאי שתדעו שכיום תוכלו לקבל את השירותים המדוברים בביתכם. אין כמו הסביבה הטבעית של האדם בכדי שהוא יחוש הכי בנוח שאפשר במהלך אשפוז רפואי או טיפול רפואי.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000