איך לבחור מרפאת עיניים מומלצת?

מרפאת עיניים טובה ומומלצת היא חלק בלתי נפרד מהמאמצים שלנו לשמור על בריאות עיניים טובה ותקינה. אין תחליף לעיניים בריאות ולראייה מיטבית. חוש הראייה הוא אחד החושים החשובים ביותר שלנו. בחירת רופא עיניים ומרפאת עיניים היא בחירה בריאותית חשובה, ואין להקל בה ראש. אז איך נדע שבחרנו נכון, ואנחנו מפקידים את העיניים שלנו בידיים מיומנות וטובות? לפני שנצא לדרך ונמצא את מרפאת העיניים הטובה ביותר בשבילנו, עלינו להבדיל בין אופתלמולוג ובין אופטומטריסט ואופטיקאי ולהבין מי מבעלי המקצוע יענה על הצרכים הבריאותיים שלנו.

מיהו אופתלמולוג?

אופתלמולוג הוא רופא עיניים, בוגר לימודי רפואה שהתמחה באופתלמולוגיה – רפואת עיניים. רופא עיניים רשאי לבדוק את עיניהם של מטופליו, מוסמך לאבחן מחלות ולטפל בהן, מורשה לתת תרופות ולנתח. גם אופתלמולוג יכול להתאים למטופלים עזרי ראייה כמו משקפיים ועדשות מגע אם כי הוא בדרך כלל ישאיר זאת לאופטומטריסט.

מיהו אופטומטריסט?

אופטומטריה הוא תחום טיפולי פרא־רפואי. אופטומטריסט אינו חייב להיות בוגר לימודי רפואה, אך הוא מוסמך לטפל בבעיות ראייה באמצעים שאינם חודרניים ובעזרת ציוד רפואי מתאים. אופטומטריסטים מורשים לבדוק עיניים, לאבחן בעיות בראייה ולהפנות מטופלים לאבחון מקיף אצל האופתלמולוג. הם מוסמכים להתאים למטופלים עזרי ראייה ואף להציע תרפיית ראייה למטופלים הזקוקים לכך.

מיהו אופטיקאי?

אופטיקאי אינו רופא עיניים. הוא איש מקצוע וחבר חשוב בצוות מרפאת העיניים. אופטיקאי מקבל מרשמים מאופתלמולוג או מאופטומטריסט ומתאים למטופלים משקפי ראייה לפיהם. האופטיקאי מקשר בין המטופלים ובין הצוות הרפואי המוסמך לאבחן בעיות ראייה ולהתאים עזרי ראייה. הוא ומוציא לפועל את הנחיותיהם לטובת המטופלים ולנוחותם. האופטיקאי עובד במרפאת העיניים או בחנות אופטיקה פרטית ומתאים למטופלים משקפיים או עדשות מגע לפי המרשם שקיבלו.

לאיזה איש מקצוע צריך לפנות?

מרפאת העיניים מעסיקה בדרך כלל את כל אנשי המקצוע הרלוונטיים בתחום בריאות העין – האופתלמולוג, האופטומטריסט והאופטיקאי. אם העיניים שלכם בריאות ואינכם זקוקים לטיפול רפואי מיוחד או להתערבות כירורגית, כדאי שתגיעו מדי שנה למשרדו של האופטומטריסט לבדיקת ראייה שגרתית ולאבחון מהיר של בעיות אפשריות. אם אתם סובלים מבעיה רפואית בעיניים, כדאי שתקבעו תור לאופתלמולוג ותגיעו לבדיקה במשרדו בהקדם. רק עם אופתלמולוג תוכלו להתייעץ בנוגע לבעיית עיניים רפואית כזו או אחרת, והוא הסמכות היחידה לטפל בכם. אל האופטיקאי תגיעו כדי לקנות משקפי ראייה או כדי להתאיםעדשות חדשות למשקפיים שלכם לפי הוראת האופטומטריסט.

מה אפשר למצוא במרפאת עיניים מומלצת?

במרפאת עיניים מומלצת תמצאו את כל אנשי המקצוע המתמחים בתחום הראייה, ותוכלו לתאם פגישה עם כל אחד מהם לפי הצורך. כדאי להסתמך על המלצות של חברים, קרובים או בני משפחה שקיבלו או מקבלים שירותים במרפאה ויכולים להעיד על מקצועיותם של האופתלמולוג, האופטומטריסט ושאר אנשי הצוות. עם זאת, השירות שתקבלו אתם עצמכם והטיפול שיוצע לכם, הם יעידו יותר מכול על איכותה של מרפאת העיניים ועל רמת המקצועיות של אנשי הצוות בה.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000