3 כללים שיעזרו לכם לשמור על הראייה לאורך זמן

חוש הראייה שלנו הוא אחד החושים החשובים עבורנו. לא סתם אומרים שאנחנו "אוכלים עם העיניים" וש"אין טוב ממראה עיניים". למרות החשיבות של איכות הראייה שלנו, כמה מאיתנו יודעים איך באמת אפשר לשמור על בריאות העיניים לאורך זמן?

 

כדי לשנות את זה, החלטנו לאסוף עבורכם 5 הרגלים שיעזרו לכם לשמור על אורח חיים בריא ועל ראייה תקינה לאורך זמן. אנחנו בטוחים שאם תקפידו עליהם, תראו תוצאות טובות!

תאכלו ירקות

תמיד סיפרו לנו שגזר טוב לעיניים, וההוכחה לכך היא שאף אחד לא ראה ארנב עם משקפיים, נכון? אז אולי זו בדיחה קצת מטופשת, אבל יש בה מן האמת. 
 

גזר מלא בחומרים שנקראים קרוטנואידים. מדובר בפיגמנטים טבעיים שמשמשים כנוגדי חימצון יעילים מאוד. הקרוטנואידים מסייעים לשמירה על בריאות העין בכך שהם שומרים על רשתית העין, ומשפרים את הריכוז של הפיגמנטים שנמצאים בהם, וקליטה של קרני אור אולטרה-סגול. 
 

לפני שאתם רצים להכין סלט גזר, כדאי שתדעו שניתן למצוא קרוטנואידים בפירות וירקות רבים, ובהם תרד, עגבניות, אבטיחים, אפונה וגם בביצים, בעופות ובדגים. בתיאבון!

שמרו על כושר

כשאנחנו חושבים על כושר ופעילות גופנית, בדרך כלל אנחנו חושבים על ריבועים בבטן (או לפחות להוריד את הצמיג שמסתיר אותן). האמת היא, שלפעילות גופנית יש הרבה יותר יתרונות מאשר רק לשמור על משקל הגוף שלנו. 
 

ביצוע של פעילות גופנית מסייעת בשיפור של זרימת הדם בגוף בכלל ובעיניים בפרט, שכוללות המון כלי דם קטנים. בנוסף, פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון להתפתחות סוכרת, שעלולה בתורה לגרום לפגיעה בראייה על ידי פגיעה בכלי הדם של העין. 
 

התפתחות סוכרת מסוג 2 עלולה לגרום לתופעה שנקראת רטינופתיה סוכרתית, שעלולה אפילו לגרום לעיוורון. לכן, לפני שאתם שוב פעם מתיישבים על הספה לעוד ערב של בינג' מול הטלוויזיה - כדאי לכם מאוד ללבוש בגדים נוחים ולצאת החוצה לפעילות ספורטיבית נמרצת. 

הרכיבו משקפי שמש

מעבר לעניין האופנתי ולנוחות של לא להסתנוור כל היום מהשמש, הרכבת משקפי שמש יכולה לעזור מאוד בהגנה על העיניים ועל הראייה. 

למעשה, לא הרבה יודעים את זה, אבל שמירה על העיניים באמצעות משקפי שמש מסייעת בהגנה ממגוון מצבים רפואיים ובהם ניוון מולקולרי, קטרקט ופטריגיום. פטריגיום הוא קרום שעשוי להתפתח על קרנית העין בהדרגה, וצבעו אדום-לבן. אמנם ניתן להסיר אותו בניתוח עיניים לא מורכב, אך שימוש במשקפי שמש יכול לסייע במניעת ההתפתחות שלו מלכתחילה. 
 

כאשר אתם בוחרים משקפי שמש חדשים, יש עוד כמה דברים לבדוק מעבר להתאמה שלהם לפנים, ולסגנון שלכם. חשוב מאוד לוודא שהמשקפיים שלכם חוסמים את קרני השמש מסוג UVA ו-UVB. אלה אותן קרני אור בתדרים שגורמים לנו להישרף, ועלולים לגרום למחלות מסוכנות כגון סרטן העור. 
 

3 הכללים האלה יכולים לעזור לכם לשמור על בריאות העין ועל הראייה. אמנם זה אומר שאנחנו נראה אתכם פחות כאן במרפאה, אבל אין ספק שזה עדיף. 

בנוסף לכללים האלה, מומלץ גם לבצע בדיקות שגרתיות בזמנן ולא לוותר עליהן, מכיוון שזיהוי מחלות שונות בשלב מוקדם, או מניעה שלהם מראש, יכולה גם היא לסייע מאוד בשמירה על ראייה תקינה ועל בריאות העיניים.

פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000