מה הקשר בין בעיות חניכיים ובין קשיים בראיה

מה הקשר בין בעיות חניכיים ובין קשיים בראיה

זו אולי נשמעת כותרת קצת משונה, אבל אנחנו יכולים להוכיח לכם כי יש קשר הדוק בין בריאות חלל הפה ובין ראיה תקינה. נתחיל בכך שמחלות חניכיים ומחלות בחלל הפה מופיעות ויופיעו בעתיד אצל חלקים גדולים באוכלוסיה בכל רחבי העולם. בעולם המערבי לבדו אנחנו מדברים על הופעתן של מחלות בחלל הפה בשיעור של 95%. כאשר אנחנו משתמשים במונח מחלות, אנחנו מתכוונים לחורים בשיניים, אדמומיות בחניכיים, רגישיות שונות וכן הלאה. הבעיה מתחילה כאשר יש הזנחה של בריאות חלל הפה. מה שעלול להביא להתפתחותם של כאבים משמעותיים ואלו מובילים גם לכאבי ראש אשר עלולים במקרים חמורים לשבש את הראיה. במאמר הבא נדבר על הכל ונסביר כמובן מה צריך לעשות במידת הצורך. 

למה החניכיים רגישות יותר באופן יחסי

לפני שנדבר על טיפולי חניכיים, אנחנו רוצים להסביר במה מאופיינות החניכיים בשונה מאיברים אחרים בגוף האדם. החניכיים הן רקמה רכה. כזו אותה אנחנו מכירים ממקומות שונים בגוף. אבל בניגוד לרקמות אחרות, החניכיים הן הנקודה היחידה בה הרקמה למעשה חשופה ולא מוגנת. לא על ידי עור או כל איבר אחר. לכן, החניכיים הן לא פעם מאופיינות כמו סוג של 'עקב אכילס'. אם אנחנו לא מקפידים על הגיינת הפה, אנחנו נגלה מהר מאוד כי החניכיים הן הנקודה ממנה חיידקים חודרים אל השיניים ואל מערכת הדם. מה שמביא להתפתחותם של כאבים, כאבי ראש חזקים וכן הלאה. 

איך נמנע התפתחות של תסמינים למחלת חניכיים 

תסמינים למחלת חניכיים יהיו בין היתר:

- אדמומיות

- הופעה של דימומים חוזרים ונשנים. אם בעת אכילה של פירות מסוימים או בזמן צחצוח השיניים. 

- תחושה של אי נעימות בצריכה של מאכלים קרים מאוד או חמים מאוד. 

אם אתם רוצים להימנע ולא לגשת לקבל טיפולי חניכיים מקצועיים, עליכם להקפיד על הגיינת הפה. בין היתר אנחנו מדברים על צחצוח עקבי של השיניים בבוקר ובערב. חשוב להשתמש בחוט דנטלי ולחטא את הפה בעזרת מי פה המתאימים לצרכים שלכם באופן מדוייק. 

במידה ולא הצלחתם לשמור על הגיינת הפה לאורך זמן, מה שבהחלט עלול לקרות, יש לגשת לקבל טיפולי חניכיים. חשוב לנו לנצל את הפלטפורמה הזו ולהזכיר כי היעדר טיפול מביא להדרדרות מהירה ולהתפתחות של בעיות מורכבות יותר לאורך הזמן. לכן, ההמלצה היא להקפיד ולהגיע מיד כאשר אתם מרגישים חוסר נוחות. בנוסף, מומלץ כמובן לגשת לשיננית באופן קבוע בכל חצי שנה לפחות, כדי לעבור ניקוי יסודי של השיניים וכך, שוב, לשמור על הגיינת הפה. 

מה עושים כאשר מופיעות מיגרנות 

פעמים רבות מטופלים לא עושים את הקישור. הם לא מבינים כי תחושת אי הנוחות ממנה הם סובלים, כאבי הראש התכופים וכן הלאה, הם תוצאה של הנחת הגיינת הפה לאורך הזמן. לכן, חשוב להזכיר כי במידה ואתם מרגישים אי נוחות, כאבי ראש תכופים וכן הלאה, כדאי לפנות כדי לבצע את הבדיקות הנדרשות. אתם עלולים להיכנס לסחרור ולהרגיש חסרי אונים, ירידה בראיה וכן הלאה. כאשר במידה רבה טיפול שיניים פשוט יכול להפסיק את הסימפטומים. האם כל מי שסובל מבעיות בחניכיים יסבול בעתיד ממגרנה ושיבוש בראיה? התשובה היא שלילית. לכל אחד יש את הסיפור האינדיווידואלי שלו. אבל כן אפשר לומר בוודאות כי היעדר טיפול מתאים יביא להדרדרות בהמשך. 

 
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000