סובלים מבעיות במפרק הירך

סובלים מבעיות במפרק הירך? זהו הניתוח שימגר לכם את הכאביםניתוח החלפת מפרק וניתוח החלפת מפרק ברך הם שניהם הליכים שבהם מנתח מחליף מפרק או ברך במפרק מלאכותי או תותב. ובימינו הטכנולוגיים ישנם גם ניתוחים רובוטיים לבעיות במפרק הירך. הנה כל מה שצריך לדעת על ניתוח ע"י רובוט להחלפת מפרק ירך וברכיים.
ישנם יתרונות רבים של ניתוח החלפת מפרקים וניתוח החלפת מפרק ברך. הם יכולים לעזור לאנשים שסבלו מדלקת פרקים, פציעה או כל מצב אחר שגרם לכאב או להגבלת תנועה. בתוך כך, מטופלים שעברו הליך מסוג זה המשיכו ליהנות מחייהם במלואם, כי הם היו מסוגלים ללכת בשנית ולנוע בחופשיות יותר מאשר בעבר. ובעוד שניתוח החלפת מפרקים הוא הליך כירורגי המחליף מפרק פגום במפרק מלאכותי, בימינו קיים גם הפתרון לבעיות מפרק ירך שנקרא הפתרון הרובוטי. בואו נבין במה מדובר. מה עוד חשוב לדעת?

מהו ניתוח החלפת מפרק ירך וברך?עם השכיחות הגוברת של דלקת פרקים, יותר ויותר אנשים בוחרים בניתוחי החלפת מפרקים כדי לשפר את איכות חייהם. למעשה, מספר האנשים שעברו הליך זה גדל בכ-2% מדי שנה במהלך העשור האחרון. ועם זאת, עדיין אנשים רבים אינם מכירים את הניתוחים המתקדמים להחלפת מפרק ירך וברכיים.
אילו סוגי ניתוחים נחשבים פחות מוכרים, אך יעילים במקרים של החלפת מפרק ירך וברך? למשל, ניתוח באמצעות רובוט, כלומר ניתוח רובוטי להחלפת ברך או להחלפת מפרק ירך. בואו נבין במה מדובר, המשיכו לקרוא.


מה זה ניתוח רובוטי להחלפת מפרק ירך והחלפת ברך?ניתוח רובוטי משמש כבר שנים רבות להחלפת מפרקים שנפגעו או שמא נעשו חולים, אך רק לאחרונה התקדמה הטכנולוגיה כדי לאפשר החלפה רובוטית של ירכיים וברכיים. בתוך כך, החלפת ירך רובוטית היא הליך כירורגי שבו מנתח מחליף את מפרק הירך הפגוע או החולה באמצעות מערכת רובוטית.

ניתן לתכנת רובוט לבצע ניתוח בשלבים, מה שמאפשר למנתחים לבצע התאמות קטנות לפי הצורך עד שהם משיגים את מטרתם. זה מאפשר למנתחים לעשות את מה שהם עושים הכי טוב - ליצור תנועות מדויקות ותמרונים עדינים במהלך הניתוח. בפעולה זו, הרובוט מתוכנת לבצע סדרה של תנועות להחלפת הירך או הברך במכשיר תותב.

כיצד מתבצע ניתוח רובוטי להחלפת מפרק ירך וברך?הרובוט מסייע למנתח במהלך הניתוח, בין היתר, על ידי ביצוע משימות כמו קידוח בעצם והחדרת שתלים מלאכותיים במקום ברכיים או מפרקי הירכיים. הרובוט מסייע גם במיקום וייצוב המטופל במהלך הניתוח, מה שמאפשר תוצאות טובות יותר למטופלים.

הטכנולוגיה הרובוטית השתפרה משמעותית עם הזמן, מה שמאפשר כיום לבצע פעולות מורכבות יותר באמצעות רובוטים מאי פעם. במובן הזה של הדברים, זהו אחד הניתוחים היעילים שקיימים כיום לטיפול במפרקי ירך וברכיים פגועות או חולות.
 
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000