מחלות עיניים שנגרמות מעישון

מחלות עיניים יכולות להיווצר מגורמים שונים, כאשר עישון הוא אחד מהמרכזיים שבהם. המודעות להשפעה של העישון על הנשימה ועל התפתחות מחלות ריאה היא גבוהה למדי, אך רבים אינם יודעים עד כמה הרגל מגונה זה יכול להזיק גם לבריאות העין וליצירת זיהומים ומחלות באיבר הזה. גמילה מעישון ובחירה נבונה של טיפול מתאים לבעיות הראייה ומחלת העיניים, תאפשר למטופל להחלים בצורה המיטבית ולמנוע את הישנותן של בעיות פיזיות שונות וביניהן נזקים לעיניו.

האם גמילה מעישון יכולה לפתור בעיות ראייה?

 

אין ספק כי עישון עלול לחולל בעיות גופניות רבות, אך כאשר מדובר במחלת עיניים שכבר החלה להיווצר – הפסקת עישון לבדה לא בהכרח תוביל לפתרון מיידי ולהחלמה. למרות זאת, כן חשוב להביא את הגוף למצב בריאותי תקין ככל האפשר בטרם מתחילים בהליך כירורגי או תרופתי, לכן פנייה אל מרכזי גמילה במרכז המציעים תהליכי הפסקת עישון מבוקרים - יכולה לסייע עד מאוד. גמילה מעישון תאפשר לגוף להשתקם מנזקי הסיגריות, להתחזק ולתמוך בתהליכי החלמה של העיניים, עניין חשוב באופן מיוחד כאשר הפתרון שנבחר לצורך טיפול בבעיה הינו מורכב, אינטנסיבי ומאתגר להתמודדות.

סוגי מחלות עיניים שנגרמות מעישון

 

ישנן שתי מחלות עיניים שנגרמות מעישון באופן ישיר או עקיף, שהן קטרקט וניוון מוקולרי. הדמיון העיקרי ביניהן הוא האופן שבו סיגריות עלולות להשפיע על היווצרות הבעיה, או על החמרתה: במקרה של קטרקט, שהיא מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין, העישון לא רק שעלול לחולל את המחלה עצמה, אלא גם לגרום להאצה והחמרה שלה, אצל מי שכבר מתמודד עמה.

בדומה לכך, ניוון מוקולרי נחשב אף הוא לבעייה קשה בעיניים שעלולה אף לגרום לעיוורון. מחלת עיניים זו, באה לידי ביטוי בפגיעה ברשתית העין, המייצרת נזקים ארוכי טווח שיכולים אף לפגום בתקינות פעילותו של מרכז הראייה. מעשנים נמצאים בסיכון גבוה להחמרה של רמת הניוון ואילו אנשים שאינם מעשנים – או שהפסיקו לעשן, יפתחו בעייה פחות חמורה ואף עשויים לחוות עצירה של הפגיעה במרכז הראייה.

בכל פנייה אל רופאים מומחים למחלות עיניים, חשוב להדגיש את נושא העישון באם הוא קיים, זאת כדי להעניק לרופא המטפל את האינפורמציה המלאה הדרושה לו, על מנת שיוכל להתאים את הפתרון הטיפולי הנכון עבור הפציינט.

חשיבות הייעוץ המקצועי טרם בחירת הפתרון הטיפולי

 

ניתוחי קטרקט ותהליכים ניתוחיים אחרים בעיניים, הם נפוצים יחסית וזאת בזכות הרפואה המתקדמת בתחום אשר יכולה להציע מגוון של פתרונות חדשניים, המותאמים לכל מטופל ומטופל באופן מדויק. עם זאת, ישנה חשיבות גבוהה לקבלת ייעוץ מקצועי מעמיק, לפני שבוחרים בפתרון הספציפי – בין אם זה ניתוח או מתן טיפול תרופתי.

הפסקת עישון היא קריטית, אם כן, לצורך מתן מענה נכון לאדם המתמודד עם מחלות עיניים שנגרמות מעישון, אך חשוב להעלות את המודעות בנוגע לחיוניות של הגמילה מעישון לצורך מניעת בעיות עיניים עתידיות נוספות.

 
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000