מה חשוב לדעת לפני ניתוח עיניים?

אמורים לעבור בקרוב ניתוח עיניים? חוששים מהניתוח ומתקופת ההחלמה ממנו? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו מראש לגבי הליך הניתוח וההתאוששות ממנו שיעזרו להפיג במעט את חששותיכם.

 

מה צריך לבדוק?

קודם כל חשוב לנהל שיחה עם הרופא המטפל, ולבקש ממנו שיפרט בצורה ברורה על הניתוח ויסביר לכם את ההליך המבוצע. כמובן בשלב זה מומלץ לשאול כמה שיותר שאלות כדי שתוכלו להיות יותר רגועים ובטוחים לפני הניתוח. אם יש לכם גם שאלות לגבי המקום בו מבוצע הניתוח, חשוב לשאול אותן בשלב זה. מקום הניתוח צריך להיות לכם נגיש ונוח, ועליכם להיות בטוחים שהוא עונה על הצרכים שלכם. 

 

נגישות מקום הניתוח

אם אתם מתניידים באמצעות כיסא גלגלים חשוב שתמצאו מכון טיפולי מתאים ונגיש שיכול לאפשר לכם לעבור את הניתוח בצורה קלה ונעימה. אם למשל אתם זקוקים לפצרון של מעלון מדרגות בדקו מראש האם יש אופציה לספק לכם אותו והאם יש דרכים נוספות בהן תוכלו להיעזר בצוות המכון הרפואי. שאלות בנושא נגישות חשוב לברר בשלב מוקדם ביותר, כדי להיות בטוחים שאתם עוברים את הניתוח במקום שאפשרי עבורכם. 

 

בררו על הנחיות לתקופת ההחלמה

לפני הניתוח אנחנו לרוב נדאג ונשאל שאלות רבות על הניתוח עצמו, ולא נברר מה אמור לקרות אחרי שהוא מסתיים. תקופת ההתאוששות היא ארוכה יותר מהניתוח עצמו, ודורשת התאמות מסויימות באורח החיים שלכם. קראו טוב את הנחיות הטיפול לאחר הניתוח ודברו עם הצוות המטפל על מנת להבין לעומק מה ידרש מכם ואיך תוכלו להתכונן כמו שצריך להליך ההחלמה מהניתוח. כמובן שלאחר הניתוח תקבלו הסברים מפורטים ולא תצטרכו לזכור את הכל בעל פה, אך חשוב שתבינו מראש מה צפוי לקרות בתקופה שלאחר הניתוח. 

 

לא להתפשר על מקצועיות הטיפול

הדבר הכי חשוב שיש לברר זה כמובן מי מבצע את הניתוח, ומה המוניטין שלו. הרופא המנתח הוא זה שאחראי על הניתוח מהתחלתו ועד סופו ולכן חשוב שתבינו כי אתם נמצאים בידיים טובות ומיומנות. כמובן שחשוב שהרופא יהיה נעים ומסביר פנים כך שתוכלו להרגיש בנוח לגשת אליו עם כל שאלה בנוגע להליך ולהחלמה. המקצועיות של הרופא המטפל צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם, וחשוב שתסמכו על הרמה שלו ועל הידע שלו. 

 

להוריד את מפלס הלחץ

עוד דבר שחשוב לעשות לפני הניתוח זה להתכונן אליו מנטלית ולנסות להיות כמה שיותר רגועים. הלחץ לפני הניתוח יכול רק להזיק לנו וחשוב לנסות למנוע אותו עד כמה שאפשר. נסו בימים שלפני הניתוח לעשות דברים מרגיעים ולנוח עד כמה שאתם יכולים. כמובן שמומלץ להציף בפני הצוות המקצועי את החששות שלכם כך שתוכלו לקבל מענה שירגיע אתכם ויעזור לכם להבין איך להתמודד עם ההליך לפניו וגם אחריו. 

 
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000