מהו הקטרקט בעצם

מהו הקטרקט בעצם
קטרקט

עד לא מזמן, למעשה עד לפני כעשר שנים, נחשבו ניתוחי עיניים לקשים ומסובכים ביותר. מה שבשנים האחרונות שינה דעה רווחת זו הוא ניתוח הקטרקט. ניתוח זה, הפך עם השנים לפשוט וקל יותר ואף לנפוץ ביותר. עם שינוי מגמה זו הפך ניתוח הקטרקט לפופולארי יותר, ויותר אנשים אשר לקו בליקוי זה ניגשו מרצונם החופשי וכבר כמעט ללא חשש לבצע ניתוח קטרקט.
חלק מהמטופלים פגיעה זו גורמת לאיכות חיים ירודה וחלקם אף פונים לטיפול נפשי אצל פסיכיאטר , אך חשוב להבין שבעיה זו ניתנת לטיפול בצורה מהירה וקלה, גם בגיל השלישי .

מה הוביל לשינוי

על מנת לענות לשאלה זו נבין תחילה את העומד מאחורי ההתפתחות של הטיפול בעניין הקטרקט. הנקודה היא פשוטה למדי בתחום הרפואה - ככל שהמחלה או הפגם נפוץ יותר כך משקיעים יותר מאמצים, כמו למשל בקטרקט, למצוא פתרון לבעיה כך שהפתרון יהיה נגיש וזמין, מהיר, לא יקר ועם עקומת החלמה חדה.

מהו הקטרקט בעצם

קטרקט הינו למעשה מצב של עכירות עדשת העין. מצב זה נוצר עם השנים ושכיח הרבה יותר אצל אנשים מבוגרים מעל גיל שישים. ניתוח הקטרקט גם שכיח יותר בגיל זה מן הסתם. העכירות בעין גורמת להפרעות בראיה, לעיתים חמורות ביותר. הקטרקט בשלב מסוים גורם לראיה מטושטשת, פגיעה בחדות בראיה ובשלב מסוים אם לא מטופל כהלכה ובזמן הקטרקט עשוי אף לפגוע בראיה בכלל, כלומר עד כדי כמעט עיוורון. אל דאגה, אין מדובר כאן על מצב של עיוורון הנובע מפגיעה בעין עצמה אלא מקטרקט  הגורם לכמעט עיוורון בשל עכירות בעדשה, וכפי שנבין בהמשך, הפתרון למצב זה של פגיעה בחדות הראיה עקב קטרקט, עד ואף לכדי כמעט עיוורון, הוא פשוט ביותר יחסית בימינו.

כיצד פותרים את תופעת העכירות בעדשת העין

ניתוח קטרקט הוא הפתרון הפשוט האמין והמקובל ביותר לפתרון בעיית העכירות בעדשת העין. ומה בעצם כולל ניתוח זה? בניתוח הקטרקט מוחלפת עדשת העין המקורית בעדשה מלאכותית, צלולה ונקייה. נשמע פשוט טריביאלי ואינטואיטיבי. העדשה פגומה בקטרקט, אז פשוט מחליפים אותה. ואכן, עם התפתחות הטכנולוגיה גם בתחום הרפואה המודרנית ובפרט בתחום רפואת העיניים, הדבר אכן עד כדי כך פשוט וטריביאלי ומתבצע בצורה מדויקת קצרה ופשוטה עם סיכון מצומצם ועקומת החלמה חדה ביותר.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000