התרופות היעילות ביותר לטיפול ביובש בעיניים

לא מעט אנשים סובלים מיובש בעיניים. מדובר על תחושה של מעין חול בעיניים, צריבה ובעיקר אי נוחות משמעותית בעיקר כאשר מצויים ליד מזגן. אם אתם חשים את התחושות המדוברות כאשר אתם בקרבת מזגן או גם כאשר אתם לא מצויים בקרבתו וכן, אם אומרים לכם לא מעט שהעיניים שלכם משדרות עייפות, ככל הנראה שאתם סובלים מתסמונת העין היבשה וכדאי מאוד שתבחרו בטיפול מתאים שיקל עליכם.
 

יובש בעיניים- כיצד הוא נוצר?

יובש בעיניים נוצר מייצור לא תקין של כמות דמעות או תכולת דמעות. כמו כן, היובש יכול להיווצר כתוצאה מעפעפיים במנח לא תקין, אשר בגינן פיזור הדמעות על פני כל העין  לא מתבצע בצורה תקינה.
לדמעות יש תפקיד חשוב מאוד. הן מרטיבות את החלק החיצוני של העין בצורה תמידית. מדובר על רטיבות חשובה מאוד לצורך ניקוי שטח הפנים של העין ממיקרואורגניזמים ומחלקיקים שונים ועל כן, הרטיבות קריטית לצורך שמירה על הבריאות של העיניים שלנו.

הדמעות בנויות מ3 שכבות, כאשר כל שכבה מיוצרת בחלק שונה של העין: השכבה החיצונית היא שכבה שמעכבת את האידוי של הדמעות, מדובר על שכבה שומנית שמיוצרת בבלוטות חלב. הבלוטות מצויות על השפה של העפעף. השכיבה האמצעית היא שכבה שמיוצרת על ידי בלוטת הדמעות, מדובר על שכבה מימית והשכבה הפנימית שהיא שכבה שמכילה חלבונים. השכבה המדוברת מצויה בתאים שנמצאים בלחמית. התאים הללו קרויים: תאי גביע.
הדמעות הן ללא ספק דבר חשוב מאוד. הן מכילות חומרים נוגדי זיהום, חלבונים שקריטי לשמירה על בריאות שטח העין ועוד.
 

מי סובל מיובש בעיניים?

ניתן לומר כי באופן כללי, ככל שמתבגרים יש סיכוי גבוה יותר לסבול מיובש בעיניים. החל מגיל 45, ישנה עלייה ניכרת בכמות האוכלוסייה הסובלת מיובש מעין זה. מעבר לגיל, ישנן סיבות נוספות ליובש בעיניים כגון: שינויים הורמונליים שקשורים בעיקר לגיל המעבר בקרב נשים, מחלות אוטואימוניות או סוכרת, תסמונת הקרויה סיוגרן וכוללת בין היתר יובש בפה, יובש בעיניים ודלקת מפרקים, מחלות מקומיות הנוגעות לעין החיצונית, דלקת עפעפיים או מנח לא תקין של העפעפיים, שימוש בתרופות שונות שהמטרה שלהן היא לטפל באלרגיה, בלחץ דם גבוה, בפרקינסון בדיכאון ולא פעם גם גלולות למניעת הריון.

כמו כן, גם שינויים במזג האוויר עלולים לגרום ליובש המדובר ובייחוד מזג אוויר יבש, שרבי ומלא באבק. לא פעם, אם אתם עובדים בסביבה יבשה בשל מיזוג אוויר חם או קר תמצאו את עצמכם סובלים מהיובש המדובר.
 

כיצד מטפלים בעיניים יבשות?

אם אתם סובלים מיובש בעיניים, הטיפול הטוב ביותר עבורכם הוא טיפול שמתבסס על תחליפי דמעות ללא חומר משמר. איירוניק מהווה את התמיסה הטובה ביותר כיום לצורך טיפול בעיניים יבשות. התמיסה מקלה באופן מידי על היובש ומכילה חומרים טובים ואיכותיים להקלה וטיפול בתסמונת המדוברת כגון: דרדר כחול שאחראי על הפחתת אדמומיות בעין, חומצה היאלורנית שמצויה באופן טבעי בזגוגית העין ומאפשרת ספיחת נוזלים איכותית וכן, קמומיל שמרגיע את העין. התמיסה מתאימה לכל דרגות היובש בעין, רלוונטית לטיפול כרוני וארוך, רלוונטית לשימוש עם הרכבת עדשות מגע מכל סוג ועוד.


 איירניק מהווה את הפתרון הטוב ביותר לכל אדם שסובל מהיובש המדובר ועל כן, אם גם אתם סובלים מתחושה של צריבה בעיניים, תחושת אי נוחות, טשטוש כלשהו בראייה בשל תחושה לא נעימה בעין, חשוב שתיגשו לאבחן את המצב. אם אכן הובחנתם כסובלים מיובש, כדאי מאוד שתשתמשו בתרופות הטובות והיעילות ביותר כיום בתחום.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000