דרכים לשיפור איכות החיים בגיל השלישי

עבור האוכלוסיה המבוגרת, אשר חווה עם השנים ירידה בתפקוד המערכות השונות בגוף, ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות אשר נועדו לשפר את חיי היום יום ולסייע בתפקוד וביצוע פעולות פשוטות. להלן מספר דוגמאות לפתרונות אשר משפרים באופן משמעותי את אורך החיים.
 

ניתוחי קטרקט לשיפור הראייה

עם הגיל, רבים סובלים מירידה משמעותית בראייה ומצב בו נוצרת עכירות מסוימת. ניתוח קטרקט הוא למעשה ניתוח אשר במהלכו מוחלפת העדשה בתוך העין. הניתוח מאפשר לשמור על אורח חיים תקין ועצמאי ואין ספק שהוא משפר את חיי המנותח בצורה משמעותית. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית וניתן לבצע אותו במגוון טכניקות שונות. 
 

חיתולים למבוגרים ומוצרי ספיגה

עם הגיל המבוגר, ניתן לראות גם ירידה ביכולת לשלוט בסוגרים. רבים בגילאים מבוגרים נעזרים כיום במוצרי ספיגה כמו חיתולים למבוגרים, פדים לבריחת שתן וגם תחתונים מיוחדים שמסייעים במצבים בהם קיימת אי שליטה בסוגרים. על אף אי הנעימות שמביא איתו נושא בריחת השתן, חשוב להכיר את הפתרונות ולהבין שמדובר בתופעה נפוצה למדי בעיקר אצל מבוגרים.
 

מוצרים להגברת השמע ללקויי שמיעה

בעוד חלק ניכר מהאוכלוסיה הבוגרת (גילאי 65+) סובלת מירידה בשמע, קיימים כיום בשוק מגוון רחב של מכשירים אשר מאפשרים שמיעה טובה יותר של הסביבה. בדרך כלל הירידה בשמיעה מתחילה לאחר גיל 60 ורבים מתחילים להיעזר במכשירים שמיעה. חשוב לדעת שכיום מכשירים אלו הם קומפקטיים למדי ונסתרים מהעין מה שנועד לעודד את השימוש הנעשה בהם. לפני בחירה של מכשירי שמיעה חשוב לבחון היטב את נוחות המכשיר וכמובן לבדוק את המחירים הקיימים בשוק.
 

משחקים לחיזוק המוח ושיפור הזיכרון

בין אם מדובר בפאזלים או בקובייה ההונגרית המפורסמת, יש לא מעט משחקים אשר ישמרו על המוח מתפקד, עירני ובעיקר צלול. מחקרים רבים מראים שמשחקי מחשבה מסוגרים שונים עשויים לתרום לתפקוד בריא של המוח ומונעים אלצהיימר. בנוסף למשחקים השונים יש יתרונות נוספים כמו שיפור התנועתיות וזרימת הדם, כמו במצבים בהם משחקים עם כדורי משחק מיוחדים.
 

טיפול תרופתי עבור הפרעות שינה

בני הגיל השלישי חווים לא פעם הפרעות שינה וירידה משמעותית באיכות השינה. הירידה עשויה לגרום לא פעם לתופעות של עייפות, בלבול, חרדה או דיכאון לאורך היום ולהפריע להתנהלות התקינה גם בביצוע פעולות פשוטות מאוד. במקרים אלו כדאי לזכור שיש כיום לא מעט פתרונות תרופתיים. על מנת לקבל טיפול תרופתי מתאים יש לפנות לגורם מומחה שיבצע בדיקה ויאתר את המקור והסיבות לנדודי השינה בשביל להתאים את הכדורים ואופן הטיפול לבעיה בצורה הטובה ביותר. 
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000