בדיקת עיניים לגיל השלישי

בגיל השלישי חלה ירידה באיכות הראייה, לכן ככל שעולה הגיל מומלץ לבצע בדיקות אחת לתקופה. אילו בעיות רפואיות עלולות להשפיע על הראייה? היכן ניתן להיבדק? ומדוע הדבר חשוב? כל המידע לפניכם.
למרות שירידה באיכות הראיה נפוצה למדי אצל בני הגיל השלישי ועשויה אף להיות בלתי מורגשת, הדרדרות זו יכולה לפגוע באיכות חייו של הקשיש, לגרום לאובדן ראייה ואף במקרים מסוימים להוות גורם מסכן חיים. לכן מומלץ לבצע בדיקות ראייה אחת לשנה, למגר את הבעיה כבר בהתחלה ואף לשפר אותה בעזרת העזרים הנכונים.

חשוב: לבצע בדיקות תקופתיות

ירידה באיכות הראייה יכולה להיות בלתי מורגשת מכיוון שלא תמיד התסמינים הם דווקא ראיה מטושטשת. כמו כן היא עשויה לנבוע ממחלות אשר נפוצות יותר אצל בני הגיל השלישי כאשר בתחילת הדרך לא יהיה שינוי בראיה אלא רק יופיעו כאבים. לכן רצוי לבצע בדיקות תקופתיות אשר מאפשרות לאבחן בעיות עיניים או מחלות באופן מקצועי ומקיף ולשפר את הסיכוי לשמירת בריאות טובה של העין, ככל שמתבגרים.

אילו בעיות עשויות להשפיע על הראיה?

לא פעם בעיות בריאותיות שונות עשויות להשפיע גם על הראייה. כך למשל אנשים שסובלים מיתר לחץ דם, מסכרת או אף מבוגרים אשר נוטלים תרופות נמצאים בסיכון גבוה יותר. למעשה לאחר גיל שישים יכולות להתפתח מחלות עיניים אשר עשויות להשפיע על הראייה לצמיתות ולכן בדיקות עיניים קבועות חשובות עוד יותר כאשר מגיעים לגילאים מבוגרים. על פי ההמלצות של רופאי עיניים רצוי לבצע בדיקות אחת לשנה, על מנת לזהות בעיות כמה שיותר מוקדם ולטפל בהן. לכן אם הנכם מבחינים בשינויים בראייה יש להיוועץ עם מומחים, כאשר עליכם לגלות מודעות יתרה להפרעות הבאות, מיוחד אם הנכם מבוגרים:
  • ניוון מקולרי – פוגע במרכז הרשתית וגורם לאובדן ראייה מרכזי
  • רטינופתיה סוכרתית – נפוצה בעיקר אצל מבוגרים הסובלים מסכרת
  • קטרקט – בעיה שעשויה לגרום לראייה מטושטשת ורגישות לאורות בוהקים
  • יובש בעיניים – בעיה כרונית בקרב מבוגרים אשר משפיעה על איכות הראייה
  • גלאוקומה – קבוצת מחלות עיניים הגורמת נזק לעצב הראייה עד לכדי אובדן הראייה

הידעת? בדיקת ראיה היא אחד השירותים שבית אבות מציע

רבים אינם יודעים זאת אולם בדיקת עיניים שגרתית זהו אחד השירותים שבית אבות מציע, כך שאם הנכם או יקירכם מתגוררים באחד מבתי האבות הפזורים ברחבי הארץ, ניתן לברר מהן הזכויות שלכם בנושא ולחסוך את הצורך בנסיעות אל מרכזי טיפול כאלו ואחרים. כמובן שישנם גם מרכזים ייעודיים בהם ניתן לקבל ייעוץ ולעבור בדיקות עיניים מקצועיות עבור קשת רחבה של מחלות, בעיות ומצבים על מנת לאבחן את הבעיה עמה הנכם מתמודדים ולקבל את הטיפול המתאים. כאשר מדובר במקום מקצועי סדרת הבדיקות מבוצעת באמצעות ציוד חדשני ועל ידי מומחים לתחום. עם זאת יש לציין כי אל הבדיקות יש להגיע עם מלווה או בתחבורה ציבורית שכן ברוב המקרים אסור לנהוג לאחר מכן.
במידה וחלה ירידה בראייה או שהגעתם לגיל 60 מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי בנושא ואף לעבור בדיקה תקופתית אצל גורמים מוסמכים, בדרך זו תוכלו למנוע עם הידרדרות חמורה בראייה ולשפר את הסיכויים שלכם לראות טוב גם בעתיד.
פיקוח ובקרה מחמירים
חדרי הניתוח של המרכז הרפואי 'עיניים' הם בעלי תקן איזו 9002 ומשרד הבריאות.
כל מכשירי הלייזר עוברים מדי שנה בקרה. ריקאי וה - CE האירופאי.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000 תפריט נגישות