אבחון וטיפול בקטרקט

אבחון וטיפול בקטרקט
ניתוח קטרקט
הטכנולוגיה המתקדמת עם השנים לא פסחה על תחום הרפואה ובפרט לא על תחום רפואת העיניים. ניתוחים שהיו פעם מסובכים וקשים דוגמת ניתוח קטרקט הפכו לקלים ונפוצים יותר ויותר. מעבר ליכולת הדיוק, הקלות ואחוזי הצלחה גבוהים ביותר, התקצר זמן ניתוח קטרקט בצורה משמעותית.
בנוסף לכך זמן ההחלמה של החולה שסבל מהתופעה של עכירות העין, או נכון יותר עכירות בעדשת העין, שבעטיה מבצעים למעשה ניתוח קטרקט, התקצר בהרבה. בשיטה זו, אם החולה או הפציינט סובל מתופעת העכירות בעדשה בשתי עיניו, הרי שאפשר לבצע ניתוח קטרקט בהפרשי זמן קצרים ביותר בין ניתוח כל עין. נהוג, ואף הגיוני ונכון ביותר שלא לבצע ניתוח בו זמנית בשתי העיניים וניתוח קטרקט אינו שונה כלל בכלל זה.
מהו קטרקט
עם השנים והתבגרות ועד זקנה, משתנה שקיפותה של עדשת העין והיא מחליפה את צבעה משקוף לעכור. ניתוח קטרקט נועד להחזיר את הגלגל אחורנית. חולה הסובל מקטרקט מאבד את חדות הראיה ואת שקיפותה וראייתו הופכת מטושטשת ומעורפלת. ניתוח קטרקט מחזיר את שקיפות הראיה וחדותה.  מצב של קטרקט ברוב המקרים אינו מלווה בכאב כלשהוא. התופעה היא לחלוטין קשורה ישירות לאיכות הראיה וניתוח קטרקט פותר את הבעיה.

התפתחות קטרקט
התפתחות תופעת הקטרקט מתחילה בערך החל מגילאי 60 ומעלה, ובדרך כלל החל מגיל זה מבצעים ניתוח קטרקט. במקרה זה התופעה נובעת מהזדקנות וקשורים ישירות לגיל. אולם יכולות להיות סיבות נוספות שבעטין יש צורך בניתוח קטרקט כמו חבלה חיצונית בעין, היווצרות קטרקט כתוצאה ממחלות שונות או מלקיחת תרופות שונות. ניתוח קטרקט פותר את בעיית הקטרקט בצורה פשוטה וממוקדת.

אבחון וטיפול בקטרקט
אבחון של קטרקט והמלצה סופית ועניינית על הצורך בניתוח קטרקט יכול להתבצע על ידי רופא עיניים מוסמך בלבד. יתכן שהתופעות שהחולה מתלונן עליהן אינן מעידות בהכרח על תופעת הקטרקט והצורך בניתוח קטרקט. בהנחה שאובחנה אצל המטופל בעיית קטרקט, אין למעשה שום טיפול אחר כמו טיפות או זריקות וכיוצא בזה מלבד ניתוח קטרקט. בניתוח זה מוחלפת העדשה הטבעית העכורה בעדשה מלאכותית חדשה.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000