יעוץ ובדיקות

במרכז מעיין ניתן לקבל ייעוץ ונערכות בדיקות עיניים מקצועיות בסיוע ציוד חדשני, עבור קשת רחבה של בעיות ומצבים. השירות מסייע לאבחן באופן מקצועי מקיף ומעמיק את הבעיה הקיימת, ולבחירת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר. אל הבדיקות מומלץ להגיע עם מלווה או בתחבורה ציבורית, ובדרך כלל לאחריהן אסור לנהוג במשך מספר שעות.

קרנית ומקטע קדמי
מחלות העין החיצונית והמקטע הקדמי – סדרת בדיקות המבוצעות על ידי רופא עיניים מומחה קרנית, וכוללות בדיקת עיניים מקיפה, בדיקת רפרקציה ומיפוי קרנית.

גלאוקומה
על מנת לאבחן גלאוקומה, מבוצעת בדיקה מקיפה מטעם רופא מומחה. בבדיקה נמדד הלחץ התוך עיני, נבחן עצב הראייה במצב של הרחבת אישונים, ובמידת הצורך ייתכנו גם בדיקות נוספות.

רשתית
מחלות רשתית וזגוגית - רופא מומחה יערוך בדיקת עיניים מקיפה, על מנת לזהות את סוג הבעיה והמחלה, חומרתה ודרכי הטיפול המתאימות עבורה. הבדיקה כוללת הרחבת אישונים, בדיקת ראייה ולעיתים גם בדיקת OCT.

פזילה ורפואת עיניים בילדים
מחלות עיניים בילדים בהפרעות ומחלות מולדות - על מנת למנוע חוסר נוחות במהלך הבדיקות הן מבוצעות בטכניקות וציוד מותאמים לילדים ותינוקות. בדיקות אלו יסייעו באבחון מוקדם של בעיות עיניים הנפוצות בקרב ילדים, כגון: פזילה או עין עצלה, ובבחירת הטיפול הנחוץ עבורן.

אוקולופלסטיקה
מחלות ארובת העין, עפעפיים ודרכי דמעות – במרכז מעין נערכים בדיקות ואבחונים של בעיות רפואיות אסטטיות - שיקומיות, המאפשרים זיהוי של סיבת התופעה ומתן פתרונות רפואיים עבורה. על בדיקות אלו נמנות בדיקת עיניים מקיפה, וכן בדיקה יסודית של כל אזור העיניים החיצוני כולל עפעפיים, דרכי דמעות וארובת העין.

נוירואופטלמולוגיה
הבדיקות מבוצעת על ידי רופא עיניים נוירואופטלמולוג, מומחה בבעיות עצבי הראייה, ונועדו לזיהוי הבעיה ומיקומה המדויק:
מחלות עצב הראייה - הבדיקה כוללת תשאול ובדיקת עיניים מקיפה, סריקה נוירולוגית מקיפה לאברי ומערכות הגוף, בדיקות חדות ושדה ראייה, בדיקת ראיית צבעים ובדיקת הרחבת אישונים.
מחלות נוירולוגיות של הארובה ושרירי העין - במידה שאובחן חשד למצב זה ייערכו בדיקות נוספות.
הפרעות ראייה שמקורן במוח ובמערכת העצבים המרכזית - במקרים אלו יבוצעו בדיקות נוספות, ביניהן בדיקות דימות  וסריקות אולטרא סאונד של אזור הראש.

דימות
בדיקות דימות עיניים נועדו לזהות ולאבחן סוגים רבים של מחלות ובעיות עיניים:
טופוגרפיה ממוחשבת (מיפוי) של הקרנית - מערכת המודדת את קימור הקרנית ומזהה שינויים מזעריים  על פניה. דימות זה מהווה כלי יעיל לזיהוי מחלות ומצבים של עיוות הקרנית, כגון זיהוי מוקדם של  קרטוקונוס.
צילום רפואי - מבוצע במצב של הרחבת אישונים עבור ארובות העיניים והמקטע הקדמי והאחורי, ומיועד לזהות מגוון גדול של מצבים ובעיות עיניים.
פכימטריה - בדיקה מהירה ומתקדמת המודדת את עובי הקרנית בעזרת אולטרא סאונד עם סורק ידני. הליך זה תורם לקביעת לחץ תוך עיני ומשמש עבור מעקב ואבחון של בעיות שונות בקרנית.

הזרקות אווסטין
זריקות אווסטין מהוות טיפול יעיל עבור ניוון רשתית מהסוג המכונה רטוב. האווסטין מוחדר לחלל זגוגית העין ומונע צמיחת כלי דם והופעה של בצקות ברשתית העין.
פיקוח ובקרה מחמירים
המרכז הרפואי 'מעין' בעל תקן איזו 27001 ומשרד הבריאות.
כל המכשירים במרכז עוברים מדי שנה בקרה.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000