הראל מנור

פרופיל אישי הראל מנור – מנכ"ל ומקים את מרכז מעין המתקדם לניתוחי עיניים
 
הראל מנור בן 42 נשוי + 2 מתגורר בקיבוץ ראש הנקרה. הוא החל את דרכו המקצועית באמצע שנתו השלישית ללימודי התואר הראשון במשאבי אנוש, אותם נאלץ לעזוב עקב הצעה עבודה מפתה במיוחד.
 
ההצעה הייתה לעבוד בשגרירות ישראל בוושניגטון ארצות הברית כעובד מקומי ישראלי. כבר אז הוא סימן את היעד בקריירה שלו. את דרכו בשגרירות ארה"ב הוא החל כנהג ורשם דואר. מהר מאוד הוכיח מנור את יכולותיו הניהוליות וצד את עינו של הקונסול הכללי שזיהה את הפוטנציאל. הוא הציע לו את תפקיד הניהול והתיאום של הכנסים והאירועים בשגרירות, ביקורי רה"מ והמשלחות השונות שהגיעו לוושינגטון. במהלך 7 שנותיו שימש כיד ימינו של הקונסול בארועי יום העצמאות הישראלי, שיחות השלום בווי פלנטיישן, שיחות השלום עם הסורים בשפרסטאון, ושיחות קמפ דיוויד.
במקביל לתפקידו בשגרירות החליט מנור להשלים את התואר הראשון שנאלץ לפרוש ממנו בישראל.

הוא למד תעשייה וניהול באוניברסיטת UMUS  במרילנד. משם המשיך לתואר שני בפיתוח ארגונים ומשאבים בבית הספר לעסקים באוניברסיטת גו'נס הופקינס. בשנת 2005 הוא שב חזרה לארץ והתמנה למנהל סניף של קופת חולים לאומית בעכו. לאחר שנתיים טיפס בסולם התפקידים וקיבל לידיו את ניהול מרחב גליל מערבי של קופת חולים לאומית. במסגרת תפקידו הוא ניהל את כל המרחב הגאוגרפי של הקופה, היה אחראי על גיוס לקוחות ושיפור השירות, ניהול יעדים ותקציבים גדולים ועוד. במשך שש שנים הוא הוביל את הקופה לפיתוח ומינוף משמעותי, הקים מרכזים רפואיים גדולים ויזם את תוכנית אשכולות.
לאחר שש שנים חש מיצוי והחליט לעזוב את קופת החולים לאומית כדי לנהל בית חולים פרטי במרכז. הנסיעות היומיומיות שחקו אותו והוא נאלץ להתפטר.

באותה העת הוא הגיש את מועמדותו למכרז של הקמת הפקולטה לרפואה בצפת וזכה בו כמובן. במהלך שנתיים בתפקיד היה אחראי על הקמת הפקולטה בהיבט המינהלי, התפעולי והלוגיסטי. הוא טיפח מערכת יחסים טובה עם ראש עירית צפת אילן שוחט ויחד ניסו לקדם את הפקולטה לרפואה החמישית בפריפריה הצפונית. הוא קידם פעילויות למען הקהילה והסטודנטים, אירח משלחות תורמים והמשיך למנף את הפקולטה. מנור שאוהב אתגרים ועניין, קיבל הצעה מפתה בשנית, הפעם  מד"ר מודי נפתלי רופא עיניים שהחליט יחד עם עוד שלושה רופאים להקים את מעין, מרכז רפואי מתקדם לניתוחי עיניים היחיד בצפון. 

מנור זיהה את המצוקה הרבה במתן טיפול מהיר ונגיש לטיפולים וניתוחי עיניים בצפון והבין שהוא נענה לאתגר להקים את המרכז הרפואי. בזמן הקמת המרכז הרפואי הוא עבר דרך רצופה אתגרים ומכשולים בירוקרטיים ונאלץ להוכיח את הערך המוסף בהקמת מרכז שכזה בחיפה. מנור ניסה לשכנע את הגורמים על נחיצותו של מרכז שכזה שיקצר את התורים הארוכים והמייגעים שמטופלים נאלצים להמתין בבתי חולים ציבוריים. כשקיבל את האישור המיוחל להקמת המרכז הרפואי הוא החל לתכנן אותו יחד עם האדריכל תמיר הראל. הוא חיפש נכסים להשכרה, שכר את מיטב בעלי המקצוע בתחום ותוך שנה הוקם מעין, המרכז הרפואי המתקדם ביותר לניתוחי עיניים בצפון