התמחות בתחום העיניים

 התמחות בתחום העיניים
לימודי רפואה עם התמחות בתחום העיניים

הנה נתון מפתיע על תחום רפואת עיניים בישראל: בישראל פועלים מספר רב של רופאי עיניים. רופא המעוניין להתמחות בתחום רפואת עיניים במסגרת לימודי רפואה, צריך לעבור תקופת התמחות של חמש שנים. עבור סטודנטים לרפואה התמחות בתחום רפואת עיניים נחשבת להתמחות הפופולארית ביותר. היות והעיניים נחשבות לאחד האיברים החשובים ביותר בגוף האדם, יש לדאוג לטיפול מקיף. במסגרת התמחות בתחום רפואת עיניים מטפלים בבעיות השונות העשויות להיגרם לאיבר כמו עיניים וכן בבעיות הקשורות לעיניים ולמוח.

במסגרת לימודי רפואה הסטודנטים לומדים נושאים רבים ומגוונים אשר מסייעים להם בהמשך הדרך בפתרון בעיות שונות בענף הראייה. כל מתמחה בתחום רפואת עיניים צריך במסגרת הלימודים ללמוד על הקשר בין החולה לבין הרופא על מנת להעניק לחולה את הטיפול הטוב ביותר. בנוסף, המתמחים צריכים ללמוד גם את נושא האתיקה הרפואית וגם על ההיסטוריה של הרפואה .

אילו נושאים נלמדים במהלך לימודי רפואה
  • היסטוריה של הרפואה
  • אתיקה
  • תקשורת בין רופא וחולה
  • הקשר בין עולם הרפואה לבין החולה
  • לימודים קליניים
 
 מיהו רופא עיניים
רופא עיניים הינו איש מקצוע אשר מתמחה בתחום מחלות עיניים וכן בבעיות ראייה. במהלך חמש שנות התמחות  במסגרת לימודי רפואה המתמחים הצעירים עוברים בין המחלקות השונות כאשר במהלך חצי שנה מוקדש סיור לבעיות שאינן קשורות בתחום העיניים, ואילו חצי שנה אחרת מוקדשת לכתיבת עבודת מחקר בתחום רפואת עיניים. בדיוק כפי שבתחומים אחרים יש לבצע התמחות מיוחדת, כך גם בתחום רפואת עיניים.
סטודנט המעוניין להשתלב בתחום רפואת עיניים צריך לסיים לימודי רפואה כלליים ואז לסיים את תקופת ההתמחות בתחום. לאחר סיום ההתמחות אותו סטודנט יוכל לעבוד במקומות השונים המספקים טיפול רפואי. אין ספק כי עבור סטודנטים רבים תקופת ההתמחות אינה תקופה פשוטה, אך מדובר בתקופה הכוללת לא מעט התנסויות.

 תפקידו של רופא עיניים

במסגרת עבודתו של רופא עיניים הוא מאבחן מחלות שונות וכן פציעות בעיניים. במקרה של מחלות עיניים, רופא עיניים יקבל את החולים בבתי חולים שם פועלות מחלקות בהן ניתן לקבל טיפולים מתקדמים. במקרה של אי קבלת טיפול המצב עשוי להחמיר. במקרה בו המצב מחמיר, חשוב מאד לגשת לרופא עיניים .
על מנת למצוא את רופא העיניים המתאים ניתן לחפש באתרים השונים של קופות החולים. כיום רופאים רבים מפרסמים את קורות החיים שלהם באותם אתרים וכך ניתן לקרוא אודות ההשכלה שלהם ולראות היכן סיימו  את לימודי הרפואה. לפי קורות החיים המפורסמים באתרים השונים, ניתן לבחור את הרופא המתאים עבורכם. בחירת רופא עיניים אינה עניין של מה בכך ולכן צריך להקדיש לא מעט מחשבה לפני בחירתו של הרופא ולבדוק את שנות הניסיון שלו ולקבל את ההחלטה בהתאם לנתונים.
פיקוח ובקרה מחמירים
חדרי הניתוח של המרכז הרפואי 'עיניים' הם בעלי תקן איזו 9002 ומשרד הבריאות.
כל מכשירי הלייזר עוברים מדי שנה בקרה. ריקאי וה - CE האירופאי.
הטכנולוגיה הרפואית בעלת תקן אמ"ר (אגף ציוד רפואי במשרד הבריאות, FDA)
פיקוח ובקרה מחמירים
שלח לנו הודעה 04-6875000 תפריט נגישות